24 Mayıs 2014 Cumartesi

BİR DOĞUM GÜNÜNÜ DAHA GERİDE BIRAKTIK.

        Aslında Sedat'ın doğum günü yarın. Hava güzel olursa 50.Yıl Parkında-açık havada-önce kahvaltı eder sonra doğum gününü kutlarız diye düşünüyordum. Böylece hem çocukların hem de vaktimin çoğu evde geçen benim daha çok hoşumuza gidecekti. Fakat eşimin pazar sabahı çalışacağını öğrenince bütün planlar değişti. Doğum gününü Cumartesi akşamına çektik.        Bu da masamız. Muffinleri koyduğum borcamların streçlerini neden açmadıysam bilmiyorum. Masadaki kurabiyeler yeğenimiz Elif'ten. Rus salatası salata gurmemiz Aysun'dan. Daha bu masaya fotoğraf çekildiği sırada pişmekte olan börek Angry Birds'lü pastamız Fatoş'un yaptığı kısır da eklendi.Artık düşünün çeşitliliği... 
        Doğum gününün starı kesinlikle Angry Birds'lü kurabiyeler oldu. (bakınız Sedat'ımın Doğum Günü Hazırlıkları-1 ) Eşim bile benim yaptığıma inanmakta güçlük çekti. E haklı adam, sadece kurabiye pişirme aşamasını gördü. Süslemeleri eşimin işte, Sedat'ın okulda diğer iki çocuğumun da uykuda olduğu sabah saatlerinde yaptım. Aksi taktirde ayağımın altında dolaşan, bir şeyler isteyen, ağlayan,cırlayan bir topluluk tarafından sürekli işim kesintiye uğruyor.
        Pastamın tadı ve kıvamı umduğumdan güzeldi. Görünüşünü herkes beğendi. (bakınız sedatımın doğum günü hazırlıkları-3) Umarım tadını da beğenmişlerdir. Pastanın üstüne beyaz şeker hamurundan 8 rakamı yapıp delikli kısımlarına 2 adet koyu mavi teelight mum koydum. Böylece mumumuz da hamuru delmeden pastadaki yerini almış oldu.Yalnız nedendir anlayamadım şeker hamuru sulanmıştı.Pastayı kesince üstünden sıyrıldı.Sanırım bunun için bir araştırma yapmam gerekiyor. 
        Aslında şimdi Şevval'in kurabiyelerle çektiği Angry Birds hallerini yayınlamayı çok isterdim :)). Ama kişilik haklarına saygı duyduğum için yapmıycam tabii ki.
         
        

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız ve sorularınız benim için önemli :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...