9 Mayıs 2014 Cuma

''BAHAR'' Sen Ne Güzel Bir Şeysin!

      Dün bebeğimizin aşısı için dışarı çıktık. Dönerken salına salına yürüyerek eve döndük miniğimle. Malum evde biri 3 aylık biri 23 aylık iki bebek olunca üstelik havalar da genelde yağışlı olunca dışarı çıkmak biraz güç oluyor. 
     Dün eve dönüşte ''Tüh yaa bu sene baharı evde geçirdim resmen.'' diye hayıflanırken buldum kendimi.
     Ben tüm mevsimleri ayrı ayrı severim. Kışı ağaçların gelin olmuş  halleriyle(kar yağınca ''ağaçlar gelin oldu'' derim ben...), giymeyi çok sevdiğim çizmeleriyle, yorgana sarılıp uyumasıyla, sıcak bir şeyler içtiğimde içimin de ısınmasıyla severim . Sonbaharı daldan düşen sarılı-kırmızılı yapraklarıyla, yapraklara basınca çıkan hışırtılı sesiyle, rüzgarıyla, yağmuruyla severim. Yazı güneşiyle, kemiklerime işleyen sıcağıyla, bol bol yediğimiz dondurmasıyla, akşam yaptığımız yürüyüşleriyle severim. Ya baharı...
     Baharı ayrı severim. Sanki doğayla birlikte her şey canlanıverir , renkleniverir birden.. Sabah kuş cıvıltılarıyla uyanmak bana cennetteymişim gibi hissettirir. Ağaçların tomurcuklanıp çiçek açmalarını dört gözle beklerim. Çocukluğumdan beri çiçeklerin her çeşidine bayılırım. Her bir çiçeğe baktıkça ''ALLAH'ım ne de güzel yaratmışsın.'' demekten kendimi alamam. Her şeyin çiçeklisini severim.Hele erguvanların görselliği beni bitirir. Ah İSTANBUL baharda ne de güzel olur.Şimdi her yer lalelerle süslenmiştir.Bu baharda gitmek nasip değilmiş. Ha bir de bahar deyince oğlum s.eymenin de çok sevdiği çilek unutulmamalıdır. Allahım o ne güzel kokan, leziz bir meyvedir. İnsanın yedikçe yiyesi gelir.
      Nerede bir çiçek görsem hemen resmini çekerim. İşte dün de öyle oldu. Aşıdan dönerken bir sürü resim çektim yine. Şimdi sizi o resimler ve de daha önce çektiklerimle baş başa bırakıyorum.

      Güller favori çiçeklerim. Gerçi çiçek olup da favorim olmayan çiçek de yok sanırım :)) Güllerin tamamı benim oturduğum mahallenin park ve bahçelerinden...


        Bu resimler de benim oturduğum semt olan Subayevleri'nin park ve bahçelerinden...
              Ortancalar... .Bu resimleri İstanbul'da annemlerle boğaz turu yaparken duraklayıp yemek  yediğimiz Anadolu Kavağı'nda çekmiştim. Ne güzel bir gündü....

      Bu erguvan ve çiçekli ağaç resimleri TAİ lojmanları'nda çekildi. Fatoş'umu  ziyarete gittikçe çekmiştim geçen yıllarda. İlk ve sonbaharda orası pek güzel olur.


   
      Hmmmm...Çilek... Baharın en güzel yanlarından biri. Bu resimler Rize'den, köyden. Geçtiğimiz yıllarda Ayşe teyzemiz küçük bir çilek bahçesi yapmıştı. İlk resimdeki minik olanlar dağ çileği... 

     Bu güzelim çilekleri ise dün akşam Adem Eniştemiz manavdan alıp getirmiş. Birlikte afiyetle yedik. Aksam florasan ışığıyla renkleri bi tuhaf çıkmış ama hem görüntüleri hem lezzetleri harikaydı.
                     


     Bu resimleri ise (sanırım üç hafta önceydi) Aysun ve Dursun Ali'yle gittiğimiz Gölbaşı pikniğinde çekmiştim.Böylece yılın ilk pikniğini de yapmış olduk.Hava bi açtı bi kapandı ama yine de çok güzeldi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız ve sorularınız benim için önemli :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...