27 Kasım 2014 Perşembe


ÇOCUKLARIMIZA VİTAMİN TAKVİYESİ

         Bu ara nedendir bilinmez evde fazla meyve tüketmiyoruz. Baktım ki meyveler öyle boynu bükük duruyorlar onları hemen değerlendirmek istedim.
meyve salatası
Meyve Salatası
        Elma, armut, üzüm, mandalina ve narları soyup ince dilimler halinde  doğradım ve harmanladım. Kararmasını engellemek için de üzerine azıcık bal ekledim. Dilerseniz vitamin değerini artırmak için pekmez de eklenebilir. Miktarını kişi sayınıza göre ayarlayabilir sevdiğiniz her türlü meyveyi katabilirsiniz. Hem böylece çocuklarınızın sevmediği ve tüketmediği bazı meyveleri de yedirebilirsiniz bence, ne dersiniz?.

Meyve Suyu
meyve suyu
         Meyveler bir kenarda meyve sıkma makinesi bir tarafta boş durup duruyordu. Köyden gelen ekşi olduğu için çocuklarımın yiyemediği mandalinalarımızı nasıl değerlendiririm diye düşünürken aklıma meyve suyu geldi. tatlı meyvelerle birlikte sıkılınca gayet de güzel oldu.
         sıkma portakal, mandalina, elma, taneleri kalmış üzüm ve armutla hazırladım. Minik oğlum için de biberona koydum.
         Önemli bir öneri: sakın meyve suyunun üstünde biriken köpüğü atmayın. Vitamin açısından çok zengindir. ara sıra karıştırarak köpüğü de tüketin. Tabii meyve suyunu da taze taze tüketin ki vitamin değeri kaybolmasın.
       
       
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız ve sorularınız benim için önemli :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...